​​​​​​​  0 (224) 303 00 00 

google+
kopek tuvalet egitimi
kopeklerde kizisma
kopeklerde parazit
kopeklerde asilama
kopek isimleri
kopek ve seyahat
evde kopek
yavru kopek bakimi
kopeklerde hamilelik
kopek yemek disiplini

 Köpeğinizin Beslenmesi ve Yemek Disiplini

kopeklerle iletisim
kopeklerde dogum
kopek yıkama
kopeklerde secere
kopek zeka siralamasi

Bilinmelidir ki,  bir köpeğin doğru beslenmesi kesinlikle kuru mama ile olur. Kuru mamalar belli bir rasyonla üretilir. Bu rasyon sayesinde, kalsiyumdan proteine, vitaminden minarallere kadar, köpeğinizin tüm ihtiyaçlarını  karşılamış olursunuz. Ancak ev yemeği verdiğinizde böyle bir hesaplama şansınız sıfırdır. Mama seçiminde ise, veteriner klinikleri, petshop ve köpek çiftliklerinden alabileceğiniz profesyonel serileri tercih etmelisiniz.

kopek yemek disiplini
kopek oyuncaklar

Eğer imkanlarınız yetersiz ise ve ev gıdaları ile beslemek durumundaysanız, köpeğinizin vitamin ve mineral ihtiyaçları için dışarıdan temin edebileceğiniz ek besinlerle takviye yapabilirsiniz. Kuru mamaların faydalarından biri de diş sağlığıdır. Bu anlamda sığır kemiği verebilirsiniz. Vermemeniz gereken besinlerin içerisinde tavuk kemiği de vardır. Tavuk kemiğinin batıcı ve kesici özelliği vardır ve çok tehlikelidir. Köpeğinizin karma aşıları tamamlanana kadar süt kesinlikle vermeyin.  Yoğurt ve peynir verebilirsiniz.

Köpeğinizi beslerken öğün saatlerini aynı yapmaya çalışın ve kesinlikle yemeğini önünde bırakmayın. Yemeği verdikten sonra 10  15  dakika sonra, yese de yemese de önünden alın. Herzaman önünde mama olan bir köpek iştahsızlaşır. Aynı zamanda tuvalet disiplini için öncesinde sağlayacağınız yemek disiplini size fayda sağlıyacaktır.
 
Mama değişimleri köpekleri sindirim sitemi açısından olumsuz etkileyebilir. Eğer değişim yapmak istiyorsanız da, yeni mama ile eski mamayı karıştırarak yavaş yavaş geçiş yapmalısınız. Köpeğinize arasıra ödül tabletleri ve değişik gıdalar tattırabilirsiniz. Ancak beslenme şekline dönmemeli. Yavru köpeklerde diş değişimi esnasında iştahsızlık ve halsizlik görülebilir.

facebook
twitter
youtube
arka plan 2
pinterest
Club K9
instagram

  0 (850) 888 1 898