arka plan 2
instagram
kopek yemek disiplini

Dişi köpekler yaklaşık 6 aylık olduklarında kızgınlık dönemine girerler. Tabi bu net bir tarih değildir. Bazı köpeklerde daha erken, bazı köpeklerde ise daha geç olabilir. Kızgınlık dönemi ortalama üç hafta kadar sürer ve genellikle altı ayda bir tekrar eder. Kent yaşamındaki köpekler için bu süreç beş aya kadar da inebilir. Kızgınlık belirtileri, vajinadaki kanama, vulva şişkinliği ve köpeğinizin daha sık idrar yapmasıdır. Bazı köpeklerde kanama yoğun olabilirken, bazılarında fark edilemeyecek kadar az olabilir.  

kopekler kizisma
kopeklerle iletisim
kopek oyuncaklar
evde kopek
kopek tuvalet egitimi
kopeklerde hamilelik
kopek zeka siralamasi
kopek isimleri
kopeklerde parazit
yavru kopek bakimi

​​​​​​​  0 (224) 303 00 00 

Köpeklerde Kızgınlık Dönemi

kopek yıkama
kopeklerde dogum
google+
kopeklerde secere
kopek ve seyahat
kopeklerde asilama
facebook
twitter
pinterest

  0 (850) 888 1 898

Dişi köpek bu dönemde bıraktığı kokulu bir salgı sebebiyle, büyük bir alan içerisindeki erkek köpekleri kendine çekecektir. Davranışları oldukça değişecek ve normal durumda erkeklerle temesa izin vermese bile, bu dönemde hemen hemen kesin izin verecektir.

​Erkek köpekler bu koku sayesinde şaşılacak derecede uzak yollardan bile dişi için gelecektir. Bu yüzden dişi köpeğinizi kızgınlık döneminde dışarıda kontrolsüz bir şekilde bırakmamalısınız. Verimli bir çiftleşmenin en doğru zamanı, kızgınlık döneminin ikinci haftasının sonuna doğrudu  ( 9-13 gün arası ).  İlk çiftleşmenin ardından 24 ile 48 saat sonra tekrarlamak, emin olmak adına doğru olacaktır.

youtube
Club K9
kopeklerde kizisma