​​​​​​​  0 (224) 303 00 00 

google+
evde kopek
kopeklerde kizisma
kopeklerde parazit
kopek yıkama
kopek oyuncaklar
kopeklerde secere
kopeklerde dogum

Köpek Yıkama Tüy ve Tırnak Bakımı

kopek zeka siralamasi
kopeklerle iletisim
kopeklerde hamilelik
kopek ve seyahat

Köpeğinizi karma aşıları tamamlandıktan sonra düzenli yıkayabilirsiniz. Yıkama yapacağınız suyun ısısı ne çok sıcak ne de çok soğuk olmalıdır. Yıkama yaparken köpeğinizin önce vücudunu en son kafasını yıkayın. İlk olarak boynuna kadar bütün vücudunu ıslatıp ardından şampuanlayın ve çok iyi durulayın. Unutmayın ki bizim ph ımızla onlarınki farklıdır. Bu yüzden kesinlikle sadece köpek şampuanı kullanın. 

kopek yemek disiplini
kopek yikamak bakim

Köpekler derilerinin üzerinde, onları dış etkenlere karşı koruyan yağ tabakası üretir. Bu dokuyu muhafaza edebilmek adına çok sık yıkamamalı ve mutlaka köpek şampuanı kullanmalısınız. İki yıkama arasını minimum 20-30 gün olarak uygulayın.

Köpeğinizi deri ve tüy sağlığı için, bol bol taramalısınız. Sık taramalarla ve kullanacağınız sarımsak tabletlerle tüy dökümünün önüne geçebilirsiniz. 

Tırnak Bakımı
Köpeğinizi bol bol gezdirmeye çalışmalısınız. Düzenli yürüyüşler sayesinde köpeğinizin tırnakları doğal bir şekilde törpülenecek ve kesime gerek kalmayacaktır. Evde bakılan ve düzenli yürüyüş yaptırılmayan köpeklerde tırnak kesimi gerekli hale gelecek ve canlı dokunun da gün geçtikçe uzamasına sebep olacaktır. 

kopek isimleri
kopeklerde asilama
kopek tuvalet egitimi
yavru kopek bakimi
facebook
twitter
youtube
arka plan 2
pinterest
Club K9
instagram

  0 (850) 888 1 898