facebook
twitter
youtube
arka plan 2
pinterest
Club K9
instagram

  0 (850) 888 1 898

​​​​​​​  0 (224) 303 00 00 

google+
hayır komutu
köpek yat komutu

​​HAYIR KOMUTU :

Hayır komutu köpeğimizin disiplini açısından en  önemli komutlardan birisidir. Bu komut köpeğimize davranışının yanlış olduğunu anlatır. Köpek bu komuttan sonra hatasını fark ederek yapmakta olduğu şeyden vaz geçer. köpeğiniz sadece hata yaptığında değil, hata yapacağını anladığınızda da engel olmak için kullanabilirsiniz.

​​OTUR KOMUTU :


               Uygulanan takip komutundan sonra, köpeğinizi istediğiniz bir yerde OTUR komutuyla oturma pozisyonuna geçirebilirsiniz. Köpeğinizin fazla aktif olduğu durumlarda bu komut çok işinize yarayacaktır. Köpeğiniz bu komuttan sonra sizden gelecek ikinci bir komuta kadar aynı pozisyonda sizden komut bekler.

otur eğitimi

         Temel İtaat Eğitimi ortalama 1 ay kadar sürer. Eğitim süresi boyunca istediğiniz zaman gelip köpeğinizi görebilir eğitime katılabilirsiniz. Özellikle eğitim bittiğinde, yani köpeğiniz tüm komutları öğrendiğinde sizinle birlikte çalışmamız şarttır. Bu çalışmalardaki amaç köpeğinizin öğrendiklerini sizin yaptırabilmeniz, nasıl komut vereceğinizi öğrenmeniz ve kontrolü sağlayabilmenizdir. Tüm komutları yaptırabildiğiniz taktirde eğitim sürecimiz tamamlanmış olur. Temel itaat eğitimi sevk kayışlı bir eğitimdir ve tüm komutlar sevk kayışıyla yaptırılır.


TAKİP KOMUTU :


            Köpeğinizin sizin sol tarafınızda sevk kayışı ile disiplinli bir şekilde yürümesini sağlar. Bu komutta köpeğiniz sizinle aynı hizada, aynı hızda ve paralel hareket eder. Yürüdüğünüzde yürür, koştuğunuzda koşar, durduğunuzda durur. Ne sizi geçip önde olur, nede arkada kalır.​​

Temel  İtaat  Eğitimi

​​​YAT KOMUTU :


               Yat komutu, köpeğinizin otur komutundan sonra öğreneceği komuttur. Duruş şekli yine size paralel ve nizami olmalıdır. Tekrar otur komutu gelene kadar duruşunu bozmaz.

temel itaat

       Köpeğinizi bize eğitim amacı ile bırakabilmeniz için minumum 6 aylık olması gerekir. Köpeğiniz eğitime geldiğinde, eğitim çalışmalarına hemen başlanmaz. Önce geziler, koşular ve oyunlarla geçen bir hafta sayesinde köpeğinizin eğitmene ve çiftliğe adaptasyonu sağlanır. Bu süreçte ayrıca zaafları belirlenir. Her köpeğin zaafları farklı olabilir. Bazı köpekler yiyeceğe zaaf gösterirken, bazıları oyuna, sevgiye, top yada ısırma taglarına zaaf gösterirler. Bir haftalık bu süreçte köpeğinizle eğitim personelimiz arasında  güven sağlanmış olur ve temel itaat eğitimine başlanır.