Clubk9

Amerikan Bulldog Hakkında

İnsanlara karşı sakin ve sıkılgan yapıdadırlar,diğer köpeklerle iyi anlaşırlar.Saldırganlık açısından American Stafford Terrier ve American Pitt Bull Terriere asla benzemezler.Bu köpekler düşmanca düşünceli değillerdir,cesur ve çalışkandırlar.Her zaman dikkatli,kendilerinden eminirler.Çocukları çok severler. İtaatkardırlar,özellikli eğitim esnasıda komutları çok iyi dinlerler,erken yaşta eğitim alabilirler.Diğer köpeklere ve yabancılara karşı sinirli olabilir. Ailesiyle birlikte olduğunda her zaman mutludur.

Bu köpeğin kökeni İngiltere'dedir ataları buradan gelmişlerdir.English Bulldog ırkının genleri ile oynamayla biraz daha iri vr sert bir köpek üretilmiştir,fakat ortaya çıkan köpek atalarından daha hızlı çeviktir.

Amerikan Bulldoglar çevik ve hareketlidirler.Bazılarının 2 metreye yükseği sıçrayabildikleri bilinmektedir.Kafa yapıları oldukça büyük olan bu köpeklerin kas yapıları da oldukça gelişmiştir.Erkekler gözle görülür şekilde dişilerden güçlü ve kaslıdır.Yeteri kadar egzersiz yaparlarsa apartman hayatına adapte olabilirler.Tüylerinin bakımı oldukça kolaydır,kısa ve sert tüylüdürler tel fırça veya tarakla fırçalanabilirler,çok sık yıkamaya gerek yoktur.

Amerikan Bulldog Puanlama

Enerji Seviyesi
Egzersiz İhtiyacı
Eğitilebilirlik
Taranma İhtiyacı
Sıcakkanlık
Oyunculuk
Köpeklerle Dostluk
Korunma
Çocuklara Dostluk
Hayvanlarla Dostluk
Sıcağa Dayanaklılık
Yabancılarla Dostluk
Bekçilik
Soğuğa Dayanaklılık