Binicilik

Binicilik
Binicilik

Binicilik sporu, temel olarak ata binme becerisi ve sanatıdır. Türk tarihi ve dünya tarihinde son derece önemli bir yeri olan atlar, binlerce yıl biz insanların hem yardımcıları hem de dostları olmuşlardır.

Tarih boyunca süren bu birliktelik, günümüzde gelişen teknoji ile daha çok hobi olarak ve bir spor dalı olan Binicilik Sporu kapsamında devam etmektedir. Binicilik sporu, iki farklı canlının birlikte yapabildiği, içerisinde doğa ve hayvan sevgisini barındıran bir yaşam biçimidir. Binicilik sporunun amacı, binicinin zekası ile atın fiziksel gücünün birleşmesinden kaynaklanır. Binicinin görevi komutlar ve planlamadır, atın görevi de bu komutları uygulamaktır.

Club K9 olarak hedefimiz, binlerce yıllık dostlarımızı, profesyonel ve nezih bir ortamda siz hayvan severlerle bir araya getirmek ve onlarla güzel bir birliktelik kurmanızı sağlamaktır.

 

Binicilik Eğitimi

Porfesyonel hocalarımızın eşliğinde, her yaştan misafirlerimize uygun atlarla, binicilik dünyasına adım atabilir, tarih boyunca en yakın dostlarımız olan atların insana yaşatabileceği o tarifsiz heyecanı hissedebilirsiniz. İsterseniz gezinti ve dilerseniz antrenörümüzün eşliğinde binicilik dersi alabilirsiniz. İki canlının birlikte neler başarabileceğine şahit olmaya ve profesyonel bir binicilik hizmeti için ilk adımınızı atmaya bekliyoruz.

 

Okullara Binicilik Hizmetleri

Binicilik sporu, çocuklarımızın gelişiminde önemli bir rol alan hayvan sevgisini, onlara aşılamanın en güzel yoludur. Çocuklarımıza keyif veren at binişi, onlara özgüven ve liderlik vasıflarını da kazandırarak gelişimlerine son derece önemli bir katkıda bulunur.

Club K9 olarak, okullarla birlikte hazırlanan programlar eşliğinde çocuklarımızı atlarla tanıştırma imkanı sunuyoruz. Okullarla birlikte yürüttüğümüz bu çalışmalar sayesinde hem hayvan sevgisini çocuklarımıza aşılamış oluyoruz, hem de binicilik sporunun temellerini öğretmiş oluyoruz. Ayrıca çiftliğimizde bulunan kedi, köpek, tavşan, tavuk, güvercin gibi diğer hayvan türleri ile çocuklarımıza çok farklı ve güzel bir gün geçirmelerini sağlıyoruz.

 

AT Pansiyonu

İşletmemizde atlarınız için pansiyon hizmeti de sunmaktayız. Atlarınız bizdeki misafirlik sürecinde; tecrübeli seyislerimizin eşliğinde temizlik ve beşlenmesi yapılırken, eğitmenlerimiz tarafından da eğitim programları titizlikle takip edilmektedir.