Köpekle Seyahat

Clubk9

Köpekler, aileleri yani sizinle olmaktan her koşulda mutlu olurlar. Rutin sokak gezilerinin haricinde arçla gezmekten de hoşnut olacaklardır.

Tatile çıkarken dikkat edeceğiniz en önemli nokta köpeğinizin gittiğiniz yerde barınma şartları olacaktır. Eğer gideceğiniz yer bir otelse öncesinde, köpek kabu edip etmediklerini ve tüm barınma şartlarını öğrenmeniz gerekir. Aksi taktirde sürprizle karşılaşmanız ve sıkıntı yaşamanız kaçınılmaz olacaktır. Gideceğiniz yer otel değil de bir yakınız bile olsa aynı durum geçerlidir.

Köpeğinizle birlikte kalacak bir yer bulduysanız eğer, köpeğinize ait mama ve su kaplarını, çok sevdiği bir iki eşyasını yanınıza almalısınız. Bu sayede hem siz bu eşyaları tedarik etmeye çalışmak zorunda kalmazsınız, hemde köpeğiniz adaptasyon problemi yaşamaz. Ayrıca köpeğinizin sağlığını garanti altına almak adına, hem yanınızda bir ilk yardım çantası bulundurmalısınız, hemde gideceğiniz yere en yakın veteriner kliniğinin telefon numarasını acil durumlar için kaydetmelisiniz. Unutulmaması gereken en önemli şeylerden birisi de köpeğinizin sağlık karnesidir.